Hacklink Sonrası İndex Sayısında Artış

Hacklink Sonrası İndex Sayısında Artış

Web sitemiz için Hacklink satın aldıktan sonra google bot tarafından algılanması bazen uzun bir süre sonra algılanması sabırsız müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin canını sıkan bir durum olmaya başlamıştı.Bu süreçte en etkili çözüm çeşitli ping siteleriydi; ancak bahsedeceğimiz yöntemle artık ping servislerine ihtiyaç duymadan jet hızında google botunun siteniz için aldığınız hacklinklerin tanıması mümkün.

  • Öncelikle index aldırmak istediğimiz linkleri bir html dosyası içerisinde a href tagi kullanarak Google’ın okuyabileceği şekilde belirtmemiz gerekiyor.
  • Html dosyasına bu şekilde belirtmiş olduğumuz linkleri bilgisayarımıza maps.html olarak kaydediyoruz.
  • Daha sonra Google Search panelinde doğrulanmış herhangi bir sitemizin ana dizinine maps.html dosyasını upload ediyoruz.
  • Google Search üzerinde doğrulanmış olan bu sitenin Site Haritaları kısmından maps.html dosyasını site haritası olarak ekliyoruz.
  • Son olarak Url denetimi kısmından /maps.html url denetimi yapıyoruz ve işlem sonucunda açılan sayfadan “Dizine eklenmesini iste” butonuna tıklıyoruz.Bu işlemlerin ardından Google’a indexletmek istediğiniz tüm linkler 1 dakika içerisinde Google dizinlerine eklenecektir.

admin

Bir Cevap Yazın