Anti Seo’dan Korunma

Anti Seo’dan Korunma

Her ortamda rekabet olduğu ve insanların rakiplerini saf dışı bırakmak için her zaman centilmen teknikler kullanmadığı aşikâr. İnteraktif ortamda, arama motorundaki başarınızı olumsuz yönde etkileyen yazım içerik teknikleri ANTİ SEO olarak ifade edilir. Bu teknikler genellikle rakipleriniz tarafından sitenize karşı yapılan tüm saldırılardır. ( negatif SEO içerikleri, hackleme vb.) 
Rakiplerinizin size karşı yaptığı ANTİ SEO saldırılarını engellemeniz, hiç yaşanmadan sonuçlandırmanız her zaman mümkün olmayabilir. Ancak erken teşhis konumuzda da hayat kurtarıyor. Düzenli analiz ve kontrollerle bu tür uygulamaların farkına varmanız daha kolay olur. 

ANTİ SEO ‘Dan Korunmak İçin;
Sitenizin ya da sisteminizin sürekli kontrolleri sağlayın analiz edin.
Kullandığınız içerikleri sıklıkla güncellemeye dikkat edin. Sürekli güncellenen içerikler ANTİ SEO’YU engellemenin etkili bir yöntemidir.
Hile ve illegal bir teknik olarak bilinen BLACK SEO tekniklerinden uzak kalın. Bu teknikler zaten kalıcı değildir. Daha önce bu tarz yöntemlere başvurduysanız, sitenizden bu tarz içerikleri kesinlikle temizleyin.
Kopya ve spin içeriklerden uzak kalın.
Spam yorum uzantıları ve linklerini satın almayın.
Şüpheli ve yasal olmayan içeriklere sahip sitelerden gelen backlinklerden uzak kalın.
Sürekli olarak manuel ve otomatik tekniklerle sitenizin ve sitenizin tüm unsurlarının kontrolünü sağlayın.
Hileli yöntemler başarı getirmez. Bu anlamda emek harcamadan sonuç almaya çalışmak, sitenizin yaşam süresini kısaltır ve savunmasız yapar. Bu anlamda sistematik olarak gelişmeye çalışın. Birden mucize beklemek yerine organik olarak büyümek daha kalıcı bir yöntemdir.

admin

Bir Cevap Yazın